Korduma kippuvad küsimused

Meist

Mis on LWRD?

LWRD tuleb inglisekeelsest sõnast lawyered. LWRD on uus õigusabiplatvorm, mis aitab lendude tühistamisest tulenevate rahaliste nõuete lahendamisel.

Kas LWRD toimib kogu maailmas?

Täies mahus hetkel veel mitte, Töötame selle nimel, et saaksime Kliente abistada kogu maailmas. Soovitame esitada meile avalduse, et saaksime piletiraha tagasisaamise tõenäosust hinnata. Avalduse esitamine on tasuta. 

Kas ma saan tulla ka kontorisse avaldust kirjutama?

Kuna LWRD on sündinud ajal, kui koroonaviiruse kriis oli juba täies hoos, siis ei ole LWRD veel eraldiseisvat kontorit saanud avada ja toimib online-platvormina. Kontori avamisest anname kindlasti koheselt teada.

Mis saab LWRD-st peale koroonakriisi kui lennud on taastunud?

LWRD sündis esialgu ideest luua platvorm ülepiiriliste väikeste vaidluste lahendamiseks kogu maailmas. Seega peale koroonaviirusest põhjustatud kriisi lõppu hakkame tegelema ka muude vaidlustega, kus me näeme, et saame Kliente aidata. Näiteks vaidlused autorendifirmadega, majutusettevõtetega, lennuettevõtetega jne ehk kus saab Klient peale ebameeldivat vaidlust öelda vastaspoolele you-are-lawyered 🙂

Avalduse esitamine

Kui palju avalduse esitamine maksab?

Avalduse esitamine on täiesti tasuta. Tasu arvestame alles siis kui oleme Teie piletiraha lennuettevõttelt kätte saanud, lahutades meile laekunud summast 20%. Ülejäänud summa kanname Kliendi pangakontole.

Milliste lendude puhul LWRD mind aidata saab?

Tegeleme kõikide lendudega, mille alguspunkt on Eesti Vabariik või mõni teine Euroopa Liidu liikmesriik ja mida opereeris lennuettevõte, mille peakontor asub Euroopa Liidu liikmesriigis. Menetleme nõudeid ka muudel juhtudel, kuid see on ajamahukam, kuna sõltub kohalduvast õigusest ja lennuettevõttega sõlmitud lepingu tingimustest. Kindlasti vaatame sellised nõuded läbi ja selgitame välja, kas saame Teid aidata.

Kas ma saan raha tagasi küsida ka siis, kui keegi teine ostis lennupileti?

Jah, saab. Avalduse peab esitama iga täisealine reisija eraldiseisvalt. Avaldust esitades palume see info ka avalduse vormi lisada.

Kui ma ostsin pileti ka lapsele, kas ma võin lapse nimel avalduse esitada?

Jah, kui lapsele soetati pilet on õigus piletiraha tagasi saada. Sel juhul palume esitada avaldus lapsevanemal, kes allkirjastab lapse eest ka volituse

Kas ma saan kontrollida nõude seisu?

Hetkel tegeleme iseteeninduse arendusega ning loodame, et see on peagi kättesaadav. Kuni iseteeninduse valmimiseni teavitame Teid kõikidest avaldusega seotud toimingutest e-kirja teel. Juhul kui soovite lisainformatsiooni nõude staatuse kohta, palume saata e-kiri aadressile info@lwrd.eu

Kui kaua menetlus aega võtab?

Lennuettevõttel on kohustus tagastada piletimaksumus 7 päeva jooksul. Loomulikult teeme me kõik selleks, et Teie nõude menetlus toimuks võimalikult kiirelt. Juhul kui peame kohtu poole pöörduma, võib menetlusaeg olla pikem kui 3 kuud.

Kas ma võin LWRD kaudu menetlust alustada kui olen juba ise lennuettevõtte poole pöördunud?

Sõltub täpsemalt asjaoludest. Kui lennuettevõte on juba lubanud tagasimakse teha 7 päeva jooksul, siis ei saa me seda kiirendada. Kui lennuettevõte ei ole seda teinud või on lubanud seda teha pikema aja jooksul kui 7 päeva, siis soovitame meile Avaldus esitada

Kui ma olen juba esitanud avalduse LWRD-le, kas võin esitada nõude ka ise lennuettevõttele või mõnele kolmandale ettevõttele, kes pakub LWRD-ga samasisulist teenust?

Kui oleme alustanud menetlust, siis võib edasine suhtlus muu kanali kaudu tagasimakse saamist pikendada ja raskendada kogu nõude rahuldamise protsessi. Juhul kui Teile laekub tagasimakse peale meie menetluse alustamist otse või muu vahendaja kaudu, olete kohustatud LWRD-d sellest teavitama ja maksma laekunud summalt komisjonitasu 20%.

Ostsin lennupileti, mille alguspunkt ei ole Tallinn, kas saan ka Teile avalduse esitada?

Kui see algas ükskõik millisest teisest Euroopa Liidu liikmesriigist või Šveitsist, Norrast või Islandilt, siis saab. Teiste riikide osas me võtame avaldusi küll vastu, kuid nende menetlemine võib võtta kauem aega ja kui me ei saa aidata, siis teavitame menetluse lõpetamisest.

Kas ma saan volikirja allkirjastada käsitsi?

Jah, volikirja saab allkirjastada käsitsi. Selleks palume välja printida meie poolt saadetav volikirja vorm, see allkirjastada ning saata meile tagasi skänneeritud- või foto kujul.

Kas ma saan volikirja edastada Teile postiga?

Jah saate. Palun saatke volikiri aadressil Horisondi vkt 30, Lääne-Harju vald, Keila-Joa alevik 76701

Milline info on vaja lisada avalduse esitamisel väljale "mis juhtus"?

Palume lisada lennu väljumis- ja sihtpunkt, kuupäev, tühistamise kuupäev ja broneeringunumber.

MIllised dokumendid tuleb lisada avalduse juurde?

Kõige olulisem on lennubroneering ehk see dokument, mis edastati lennu broneerimisel. Ühtlasi palume lisada tühistamisest teavitav kiri ning, kui olete olnud lennuettevõtte kirjavahetuses, siis vastav kirjavahetus.

Millal pean esitama pangakonto numbri?

Kontonumbrit küsime siis, kui raha on laekunud meie kontole

Muud küsimused

Ostsin pileti vahendajalt. Kes peab sel juhul tagasimakse tegema?

Kui Reisija ostis pileti vahendajalt, siis piletiraha tagastamise kohustus on ikkagi lennuettevõttel. Lennupileti ostmisel vahendaja kaudu sõlmib Reisija kaks lepingut, ühe vahendajaga ja teise lennuettevõttega. Vahendaja ülesandeks on Reisijat esindada, kuid kui vahendaja on teinud omalt poolt kõik, mis võimalik ja täitnud vahenduslepingust tulenevad kohustused, ei vastuta vahendaja lennupileti maksumuse tagastamata jätmise eest. Vastav vastutus ja kohustus lasub lennuettevõttel.

Mis on lennupileti tagasimakse?

Kui Reisija on ostnud lennupileti, mis on tühistatud koroonaviiruse tõttu, siis on Reisijal õigus saada tagasi piletiraha. Lennuettevõte on kohustatud piletiraha tagasi maksma 7 päeva jooksul.

Mis on lennuhüvitis?

Hüvitis on rahasumma, mida lennuettevõtted on kohustatud reisijatele maksma kui lend hilineb, jääb ära või broneeritakse üle. Sel juhul on lennuettevõttel kohustus leida reisijale uus lend sihtkohta ja tasuda lisaks hüvitist, mille suurus sõltub lennu kaugusest ja ajast, kui kaua lend hilines. Koroonaviiruse kriis on aga erakorraline asjaolu, mis vabastab lennuettevõtted sellise hüvitise tasumisest. Kui on broneeritud lend, mis pidi ka kriisi hetkel toimuma, kuid jäi ära muul põhjusel (nt. tehnilisel põhjusel), siis on lennuettevõttel ka hüvitise tasumise kohustus.

Kas LWRD tegeleb ka lennuhüvitiste menetlemisega?

Lennuhüvitiste nõuete esitamisele on keskendunud palju erinevaid ettevõtteid. LWRD on hetkel keskendunud piletiraha tagasimaksetele. Kui lennud taastuvad, siis tõenäoliselt hakkab LWRD käsitlema ka neid nõudeid.

Kuidas toimub kohtumenetlus?

Kohtumenetluse algatame siis, kui oleme saanud teatud koguse ühesuguseid nõudeid konkreetse lennuettevõtte vastu. Suure koguse nõuete üheaegne menetlemine on mõistlikum ja me ei koorma sellisel juhul kohtuid üle. Teeme koostööd advokaadibürooga LEXTAL ja kasutame LEXTALi partnereid teistes Euroopa Liidu liikmesriikides. Sellega tagame enda klientidele kiire ja kvaliteetse õigusabi.

Milleks kasutada LWRD-i platvormi kui mul on võimalik esitada panga kaudu oma krediitkaardi tehingule chargeback ehk vaidlustada tehing?

Krediitkaardi tehingu vaidlustamisel sõltub selle lahendamine krediitkaardi kasutustingimustest. Üldjuhul saab tehingu vaidlustada juhul kui tehing oli algusest peale ebaseaduslik ja klient ei ole sellele nõusolekut andnud. Soovitame enne tehingu vaidlustamist tutvuda krediitkaardi kasutustingimustega ja suhelda krediitkaardi väljastanud finantsasutusega, et kindlaks teha tehingu vaidlustamise eesmärgid ja tagajärjed. Lisaks eeltoodule, võtab üldjuhul nende nõuete menetlemine ka kauem aega. Meie esitame nõude lennuettevõttele kohe kui oleme saanud allkirjastatud volituse. 

Tasumine

Kui palju LWRD teenus maksab?

Meie komisjonitasu on 20% meile laekunud tagasimaksest. Muid tasusid ei lisandu.

Kui mu nõue esitatakse kohtusse, siis kas mulle lisandub täiendavalt muid rahalisi kulusid?

Ei, LWRD tasu on 20% LWRD kontole laekunud summast ja kliendi pangakontole kanname ülejäänud 80%. Kohtumenetlus toimub LWRD kulul ja ühtegi lisatasu selle eest ei lisandu.

Vautšer

Kas vautšeri pakkumine on seaduslik?

Vautšeri pakkumine on seaduslik, kuid Klient ei ole kohustatud seda vastu võtma. Prognoositakse, et piiride avamisel ei taastu lennud endises mahus, piletihinnad kallinevad oluliselt ning kõige halvemal juhul võib mõni lennuettevõte lõpetada pankrotiga. See tähendab, et vautšer võib muutuda tulevikus väärtusetuks. Lisaks võivad olla erinevad vautšeri kasutamise tingimused, kuna need ei ole ühetaolised ja sõltuvad lennuettevõttest. Seega, kui vautšeri siiski vastu võtate, kindlasti tutvuge vautšeri kasutamise tingimustega ja mõelge läbi, kas need on Teile sobivad.

Võtsin juba vautšeri vastu. Kas ma saan sellest loobuda ja piletiraha nõuda?

Üldjuhul jah. Vautšeriga võivad kaasneda täiendavad tingimused, seega soovitame esitada meile avaldus, et saaksime vautšerist taganemise võimalused täpsemalt üle kontrollida.

Olen vautšeriga nõus, kuid mulle ei sobi selle tingimused. Kas saate aidata ka parema vautšeri saamisel?

Kindlasti saame, kuid sel juhul tuleb selles meiega eraldi kokku leppida, kuna meie tingimused seda ei käsitle. Lisainformatsiooni saamiseks palume saata e-kiri aadressile info@lwrd.eu